fbpx
Uczestnicy i uczestniczki pikniku integracyjnego

Piknik integracyjny Centrum Pozytywnej Energii

Zapraszamy na piknik integracyjny Centrum Pozytywnej Energii, który odbędzie się 21 września br. nad jeziorem Rusałka w Poznaniu.
15 września 2019

Wiele dziś mówi się o problemach, z którymi borykają się rodzice dzieci niepełnosprawnych. Ale wśród nich są także i tacy rodzice, którzy nie tylko te problemy przezwyciężają na co dzień, ale także pomagają innym, zarażają swoją energią i entuzjazmem. Chociaż wychowują dzieci głęboko niepełnosprawne, nie koncentrują się na swoim nieszczęściu, ale chcą pokazywać innym, jak nawet w takiej sytuacji można żyć aktywnie, zdrowo i szczęśliwie.
To właśnie Centrum Pozytywnej Energii wystąpiło z inicjatywą organizacji pikniku integracyjnego nad Rusałką. Chcemy zaprosić do wspólnej zabawy dzieci i dorosłych, zdrowych i tych z niepełnosprawnością…. Chcemy uczyć się od siebie tolerancji, dzielić doświadczeniami i po prostu być razem – bez lęku i niepotrzebnego dystansu.

Wykorzystując potencjał kompleksu rekreacyjno-kulinarnego nad Rusałką, planujemy zorganizować:

a) warsztaty, w których wspólna praca, zabawa, gra jest możliwa niezależnie od stopnia sprawności czy doświadczenia uczestników:

  • integracyjne warsztaty kulinarne „kule mocy”,
  • warsztaty sensoryczne (praca z papierem/kartonem),
  • wspólne muzykowanie,
    b) animacje dla dzieci i dorosłych o różnym stopniu sprawności – zabawy ruchowe, malowanie twarzy, bańki, gry na świeżym powietrzu,
    c) poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Zapraszamy!

Inne wydarzenia

sekcja body: