Blisko dzieci i przyrody

kameralne półkolonie letnie dla dzieci w wieku 7 – 10 lat, na terenie ośrodka Rusałka

I Turnus półkolonii: 24. 06 – 28. 06.2024
II Turnus półkolonii: 01. 07– 05. 07. 2024
III Turnus półkolonii: 19. 08 – 23. 08. 2024
IV Turnus półkolonii: 25. 08 – 30. 08. 2024

Godziny spotkania: 9.00-16.00

Liczba dzieci: 15 osób

Wiek dzieci: 7-10 lat

Miejsce spotkań:  namiot 48 m2, polana obok restauracji Rusałka

Prowadzące:

Agnieszka Cienciała – Pani Kropka

Jestem trenerką Fundacji Familylab założonej przez Jespera Juula i jego filozofią kieruję się w spotkaniu z dziećmi.
Prowadzę warsztaty czytelnicze, rozwojowe, artystyczne dla dzieci. Spotkacie mnie w Kinie Muza w Poznaniu na Porankach Rodzinnych.
Wiedzę trenerską zdobyłam dzięki Studium Umiejętności Pracy z Grupą Metodą Warsztatową w Pracowni Psychologicznej „Spotkanie” rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
We wszystkim, co tworzę, stawiam na kreatywność, empatię, wyobraźnię i
współpracę. Uważam, że każdy człowiek nosi w sobie potencjał twórczy i talenty, które warto uruchomić. Wierzę, że działania edukacyjne i kulturalne podnoszą jakość życia wszystkich uczestników i zmieniają świat na lepsze.

Gabriela Kryger – Pani Kredka

Swoją przygodę w pracy z dziećmi rozpoczęłam ponad 10 lat temu jako instruktorka poznańskiej gromady zuchowej, w której zdobyłam ogrom
doświadczenia i w której życiu nadal czynnie uczestniczę.
Od 5 lat prowadzę również warsztaty artystyczne i kulturalne dla dzieci z całej Polski, zarówno tych młodszych, jak i tych trochę starszych.
Prowadząc zajęcia, zachęcam wszystkich do podążania za głosem wyobraźni i wykraczania poza ramy i schematy.

Zapraszamy dzieci do spędzenia kilku dni wakacji blisko przyrody, lasu, jeziora.
Zapraszamy osoby w wieku od 7 do 10 lat do kameralnej (maksymalnie 15 osobowej) grupy rówieśników, z którymi spędzą czas na swobodnych zabawach na świeżym powietrzu.
Ideą wakacyjnych spotkań jest umożliwienie dzieciom kontaktu z naturą, spędzenia czasu na swobodnych zabawach pozbawionych natłoku sztucznych bodźców, obserwowanie wszystkimi zmysłami otaczającego świata i korzystanie z potencjału przyrody (las, jezioro, bazy w lesie, polany, leśne ścieżki edukacyjne itp.)
Chcemy aby dzieci współtworzyły codzienny plan zajęć, zachęcimy je do wymiany wiedzy i umiejętności.
Poza zabawami na świeżym powietrzu zaprosimy uczestników do uczenia się samodzielności i samoorganizacji: przygotowywania miejsca posiłków, dbania o miejsce w którym się bawimy i przebywamy, przygotowywania posiłków typu pizza, sałatki, desery.
Półkolonie mają określoną strukturę i plan, ale będziemy uważni na potrzeby i sugestie dzieci. Te spotkania są dla nich i będą przez dzieci współtworzone.

W programie między innymi:

• codzienne wyprawy do lasu i kąpiele w jeziorze (zależne od pogody i stanu wody)
  • praktyczne warsztaty przyrodnicze (między innymi: obserwacja bobrowisk, badanie tropów zwierząt, poszukiwanie hub i zimowych grzybów), leśne kąpiele (zadania z uważności w naturze)
  • codzienna zabawa terenie obiektu: trampolina, huśtawki, stół – piłkarzyki, stół do ping-ponga
  • warsztaty kulinarne dla dzieci (robienie pizzy, babeczek, sałatek)
  • rękodzieło, sztuka tworzona z leśnych skarbów i materiałów recyklingowych
  • szaleństwo na świeżym powietrzu z elementami surwivalu, podchody i gry terenowe
  • ognisko z pieczeniem przysmaków
  • odpoczynek przy książkach i grach planszowych
  • wspólny warsztat/spotkanie dla rodzin uczestników
    wartościowe, robione na miejscu posiłki dla dzieci

Ważne informacje:

• półkolonie zgłoszone w Kuratorium Oświaty i nadzorowane przez profesjonalistów;
  • sprawdzona kadra trenerów i opiekunów;
  • kameralna grupa (do 15 osób);
  • wszystkie posiłki przygotowywane na miejscu przez kucharzy (czasem wraz z dziećmi); zapewniamy śniadanie, obiad, przekąski, wodę, owoce;
  • duży koszyk aktywności, które będziemy moderować w zależności od potrzeb dzieci i sytuacji pogodowej;
  • dostępność różnorodnych przestrzeni: namiot, miejsce w Restauracji, zadaszone tarasy, las i teren zielony, strzeżona plaża, plac zabaw, boiska do gry w siatkówkę, piłkę nożną.

Rodziców prosimy, aby dzieci:

• były ubrane stosownie do pogody (konieczne nakrycie głowy, krem z filtrem);
  • miały komplet zapasowych ubrań, ręcznik i strój kąpielowy (mogą mieć swoje dmuchane zabawki do wody);
  • miały własny bidon (woda na miejscu);
  • nie przynosiły wielkogabarytowych/łatwo psujących się / złożonych z małych elementów zabawek (nie
    ponosimy odpowiedzialności za zgubienie lub zniszczenia).

Więcej w regulaminie spotkań (tutaj – link do regulaminu)

Cena

• 699 zł za turnus 5-dniowy z pełnym wyżywieniem, warsztatami kulinarnymi i kreatywnymi, opieką profesjonalnych animatorów i opiekunów, wszystkimi aktywnościami przewidzianymi w planie turnusu.
  • 669 zł (30 zł zniżki) przy zapisie rodzeństwa
  • Bezzwrotna wpłata potwierdzająca udział – 250 zł.

Regulamin półkolonii

Szczegółowy program