Blisko dzieci i przyrody

kameralne półkolonie letnie dla dzieci w wieku 7 – 10 lat, na terenie ośrodka Rusałka

I Turnus półkolonii: 10.07 -14.07.2023

II Turnus półkolonii: 31.07-04.08.2023

Godziny spotkania: 9.00-16.00

Liczba dzieci: 15 osób

Wiek dzieci: 7-10 lat

Miejsce spotkań:  namiot 48 m2, polana obok restauracji Rusałka

Prowadzące:

Agnieszka Cienciała – Pani Kropka

Jestem trenerką Fundacji Familylab założonej przez Jespera Juula i jego filozofią kieruję się w spotkaniu z dziećmi.
Prowadzę warsztaty czytelnicze, rozwojowe, artystyczne dla dzieci. Spotkacie mnie w Kinie Muza w Poznaniu na Porankach Rodzinnych.
Wiedzę trenerską zdobyłam dzięki Studium Umiejętności Pracy z Grupą Metodą Warsztatową w Pracowni Psychologicznej „Spotkanie” rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
We wszystkim, co tworzę, stawiam na kreatywność, empatię, wyobraźnię i
współpracę. Uważam, że każdy człowiek nosi w sobie potencjał twórczy i talenty, które warto uruchomić. Wierzę, że działania edukacyjne i kulturalne podnoszą jakość życia wszystkich uczestników i zmieniają świat na lepsze.

Gabriela Kryger – Pani Kredka

Swoją przygodę w pracy z dziećmi rozpoczęłam ponad 10 lat temu jako instruktorka poznańskiej gromady zuchowej, w której zdobyłam ogrom
doświadczenia i w której życiu nadal czynnie uczestniczę.
Od 5 lat prowadzę również warsztaty artystyczne i kulturalne dla dzieci z całej Polski, zarówno tych młodszych, jak i tych trochę starszych.
Prowadząc zajęcia, zachęcam wszystkich do podążania za głosem wyobraźni i wykraczania poza ramy i schematy.

Ideą spotkań jest umożliwienie dzieciom swobodnej, kreatywnej zabawy wakacyjnej wykorzystującej potencjał młodych ludzi i otaczającej ich przyrody.

Osoby dorosłe będą towarzyszyły dzieciom, czuwały nad ich bezpieczeństwem – jednocześnie pozostawiając im dużo przestrzeni dla samodzielności i osobistej kreatywności.

Zaproponujemy różne pomysły na kontakt z naturą, wykorzystanie własnej kreatywności w przyrodzie (zabawy w lesie) i wykorzystanie przyrody do kreatywności (tworzenie z naturalnych materiałów znalezionych w lesie). Natomiast zostawimy dzieciom decyzyjność twórczą i będziemy podążać za ich potrzebami (szałasy czy obrazy z liści)

Przez zabawę w lesie będziemy się uczyć życia ptaków, drzew, zwierząt; wszystkimi zmysłami obserwować otaczający świat, praktykować uważność i ciekawość, radość i skupienie. Nauczymy się tez przydatnych umiejętności: jak zbudować bazę, jak zaplatać sznurki, jak rozbijać namiot oraz jak przygotować pizzę, deser i sałatki.

Półkolonie mają określoną strukturę i plan, ale potrzeby i sugestie dzieci są dla nas równie ważne. Te spotkania są dla nich i będą przez dzieci współtworzone.

W programie między innymi:

• codzienne wyprawy do lasu i kąpiele w jeziorze (zależne od pogody i stanu wody)
  • praktyczne warsztaty przyrodnicze (między innymi: obserwacja bobrowisk, badanie tropów zwierząt, poszukiwanie hub i zimowych grzybów), leśne kąpiele (zadania z uważności w naturze)
  • codzienna zabawa na dmuchańcach i trampolinach (na terenie obiektu)
  • warsztaty kulinarne dla dzieci (robienie pizzy, mufinek, sałatek)
  • rękodzieło, sztuka tworzona z leśnych skarbów
  • szaleństwo na świeżym powietrzu z elementami surwivalu
  • podchody i gry terenowe
  • ognisko z pieczeniem przysmaków
  • odpoczynek przy książkach i grach planszowych
  • wartościowe, robione na miejscu posiłki dla dzieci

Ważne informacje:

• półkolonie zgłoszone w Kuratorium Oświaty i nadzorowane przez profesjonalistów;
  • sprawdzona kadra trenerów i opiekunów (Agnieszka Cienciała, Gabriela Kryger);
  • kameralna grupa (do 16 osób);
  • wszystkie posiłki przygotowywane na miejscu przez kucharzy (czasem wraz z dziećmi);
  • duży koszyk aktywności, które będziemy moderować w zależności od potrzeb dzieci i sytuacji pogodowej;
  • dostępność różnorodnych przestrzeni: namiot, miejsce w Restauracji, zadaszone tarasy, las i teren zielony, strzeżona plaża, plac zabaw, boiska do gry w siatkówkę, piłkę nożną.

Rodziców prosimy, aby dzieci:

• były ubrane stosownie do pogody (konieczne nakrycie głowy, krem z filtrem),
  • miały komplet zapasowych ubrań, ręcznik i strój kąpielowy (mogą mieć swoje zabawki do wody)
  • miały własny bidon (woda na miejscu),
  • nie przynosiły wielkogabarytowych/łatwo psujących się / złożonych z małych elementów zabawek (nie ponosimy odpowiedzialności za zgubienie lub zniszczenia).

Cena

• 569 zł za turnus 5-dniowy z pełnym wyżywieniem, warsztatami kulinarnymi i kreatywnymi, opieką profesjonalnych animatorów i opiekunów, wszystkimi aktywnościami przewidzianymi w planie turnusu
  • 520 zł (49 zł zniżki) przy zapisie rodzeństwa
  • Bezzwrotna wpłata potwierdzająca udział – 250 zł.

Regulamin półkolonii

Szczegółowy program