fbpx
Jedna z uczestniczek opieki wytchnieniowej

Chwila wytchnienia nad Rusałką

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami do wspólnego spędzenia lata nad Rusałką!
21 czerwca 2021

Chwila wytchnienia nad Rusałką to zajęcia opieki wytchnieniowej dla osób z niepełnosprawnościami. Z projektu mogą korzystać mieszkanki i mieszkańcy miasta Poznania, którzy ukończyli 5 rok życia. Zajęcia są prowadzone w dni robocze formule jeden opiekun-jeden podopieczny. Podopieczny może skorzystać z ok. 20 godzin zajęć. Podczas zapisu opiekunowie sami wskazują termin, w którym są zainteresowani zajęciami, a my – w miarę dostępności opiekunów – dopasowujemy się do tych potrzeb.
Pod okiem wykwalifikowanej kadry rodzice mogą zostawić swoich podopiecznych z niepełnosprawnościami i zrobić zakupy, pojechać do urzędu lub po prostu odpocząć. Zajęcia będą odbywać się nad jeziorem Rusałka, a w razie niepogody – w restauracji Rusałka. W przypadku dłuższych pobytów możliwe będzie wyjście w inne części miasta. Każdy uczestnik otrzyma posiłek, będziemy także korzystać z lokalnych atrakcji, jak kino czy rowery wodne.
Szczegółów można się dowiedzieć pisząc na maila opiekawytchnieniowarusalka@gmail.com lub pisząc/dzwoniąc pod numer telefonu 797 051 371 🙂
Zadanie jest finansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Inne wydarzenia

sekcja body: